מאמרים
על השילוב הנכון בין עיצוב גרפי ועיצוב פנים בכתבה ב MAKO
ממחסן אפרורי ללופט צבעוני רצפת עץ לבנה באווירת לופט ניו יורקי, מטבחון בצבעים עזים בהשראת סרט של אלמדובר, משפטים של איינשטיין על הקיר ופלייסטיישן לעידוד היצירה; כך שופץ מחסן עזוב בלב אזור תעשייה בראשון לציון, והפך לסטודיו צעיר ודינמי למיתוג מה הקשר בין סטודנט למחשבים לעיצוב לופט נטוש? סיפורו של חן חיים בכר החל כשעבד במולטימדיה לצורך מימון לימודי התואר. מהר מאוד הבין הסטודנט שהוא שייך לעולם האמנות והעיצוב, ופתח את סטודיו קרנף, העוסק במיתוג לתחומים שונים כגון קוסמטיקה, אופנה, מוזיקה, מזון, הייטק ועוד. לפני כשנתיים החליט לעצב לעצמו סטודיו משלו וכך נולד הלופט המעוצב.
לקריאת המאמר   
על עיצוב גרפי ומיתוג בתחום המוסיקה
חן בכר התחיל את דרכו בחיים כמתכנת מחשבים שאהב "לקשקש ולהעתיק ציורים". לאחר שעשה בגרות מורחבת בהצטינות במחשבים החליט להמשיך באותו כיוון והתחיל תואר במדעי המחשב. כדי לממן את הלימודים לתואר החליט חן לעשות קורס במולטימדיה ולעבוד בתחום. לאט לאט הבין שהחיים שלו הם לא מול קוד, אלא מול אמנות ועיצוב. הוא עזב את תחום המחשבים והלך ללמוד רישום, ציור ופיסול במכון אבני ולאחר מכן התחיל בתואר בעיצוב תקשורת חזותית בחולון ומאז שנת 2003 הוא עובד במיתוג, עיצוב ובהקמת אתרי אינטרנט. הסטודיו שהקים, 'קרנף', עוסק במיתוג לתחומים שונים כגון קוסמטיקה, אופנה, מזון, הייטק ועוד.
לקריאת המאמר   
עיצוב לוגו
הבסיס.הבידול, זה שאומר הנה אני ומזהים אותו . המייצג הרשמי שלך ושל עסקך. בו מרוכזים כל הנתונים הרלוונטיים הן במודע והן בתת המודע בצורה הויזואלית הראויה.
לקריאת המאמר   
מעצב גרפי – טיפים לתהליך יצירתי נכון
בכניסה ליצירה של פרוייקט, בעיקר ברמה הקונספטואלית, עלינו המעצבים להתעלות על החזון (VISION ) של הלקוח שלנו, וזה האתגר. איך אנו מביאים שפה גרפית חדשה, מיתוג חדש, 'יציאה' חדשה, דואגים לרענן ולחדש גם את האנרגיות שלנו וגם את המותג של הלקוח שלנו ע"י יצירה מרשימה, כל אלו ועוד, זה הנגיעה שלנו בעיצוב, הגישה שלנו לעולם התקשורת החזותית.
לקריאת המאמר   
המעצב כמתקשר
מעצב גרפי הינו 'ערוץ' לתקשורת חזותית, מתקשר הינו 'ערוץ' של ידע באמצעות חיבור לעצמו והתכוונות למקור הנכון, אם זה האלוהים ,הטבע או אנשים- דרכו. כל אדם יכול לתקשר ברמה זו או אחרת, והכל תלוי במידת ההתחברות הפנימית שלו לתוך עצמו, כשמתקיים ה'חיבור', מתקיים ה'תיקשור'. אתה מתחבר לאני האמיתי, לחכמה הטבעית ולהדרכה הפנימית, וכאן שם ה"שחקן הראשי" הינו אינטואיציה.
לקריאת המאמר   
מושגים מעולם העיצוב גרפי
עלינו המעצבים להתעלות על החזון של הלקוח שלנו. לכל מעצב יש את הקו שלו, את האופי שלו והתכונות האישיות אותם הוא מביא עמו לכל יצירה. כל מעצב עובר תהליכים שונים עד להגעת היצירה המושלמת בשביל לפצח את הבריף שניתן לו לפרויקט שאליו הוא ניגש. אך על מנת שגם אנו כמעצבים וגם הלקוחות שלנו יבינו את ההגדרות למגוון המושגים בהם אנו משתמשים, הבאתי מגוון פרשנויות לכך.
לקריאת המאמר   
תהליך נכון במיתוג עסקי
כאשר אנחנו פותחים עסק חדש או חברה חדשה, אחד הדברים הראשונים בתכנון ובניית העסק הוא למעשה יצירת הזהות הרצויה לנו לעסק והגדרת קהל המטרה של המוצר שלנו. תהליך בניית הזהות העסקית נקרא למעשה מיתוג עסקי והוא חלק מהותי באסטרטגיית הצמיחה של כל עסק או חברה. המיתוג העסקי נבנה בכדי לספק ערך מוסף בשרשרת השיווק ויצירת העדפה של לקוחות פוטנציאליים למוצר.
לקריאת המאמר